21.02.2019. До Міжнародного дня рідної мови
21 лютого 2019 року на базі Чернігівського музичного коледжу імені Левка Ревуцького до Міжнародного дня рідної мови відбулася міжрегіональна науково-практична конференція «МОВА – ОСНОВА НАЦІЇ, НАРОДУ». У заході брали участь викладачі Чернігівського кооперативного коледжу Базиль Т. О., Левицька М. В. та студентка групи ОО-21 Жиркова А.

ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

– Українська діаспора у світі: збереження мови, звичаїв та традицій.

– Національні меншини в Україні: можливості щодо збереження культурної ідентичності.

– Інноваційні підходи до вивчення мов у контексті формування сучасної мовної особистості.

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Українська мова активно розширює поле свого функціонування. Все більше представників молодших поколінь відчувають причетність до рідної мови та культури, все більше яскравих культурних проектів завойовують серця шанувальників. І сьогодні українська мова і культура – це креативна, динамічна субстанція, яка активно розвивається та доносить цікаві і непересічні смисли до всього світу.

«Мова — духовна основа нації» — ми часто чуємо ці слова, не замислюючись над тим, який глибокий зміст вкладено у цій, здавалося б такій простій, проте надзвичайно правдивій істині, адже значення мови у державотворчому процесі та у формуванні національної свідомості важко переоцінити.

Мова — це той чарівний інструмент, що здатен об'єднати багатьох людей у єдине ціле — у націю. Тому ми повинні берегти свою мову, чітко усвідомивши її важливе значення як у власному житті, так і в житті своєї держави. Ми маємо очищати мову від усього засмічення, дбати про її розвиток і піднесення, адже це наш священний обов'язок.