21.09.2018. Ніби справжні фромажери
Студенти випускного курсу Чернігівського кооперативного коледжу спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на практичному занятті з товарознавства спробували бути експертами в сирній справі. Заняття провела викладач вищої категорії Бондаренко Т.О.

На дегустацію були представлені сири вітчизняних та іноземних виробників. Визначали консистенцію, колір, рисунок сиру, його текстуру, смак і аромат. Палітра смаку змінювалась від знайомого солонувато-гострого, характерного для Голландського сиру, до витонченого маслянистого з горіховими нотками смаку сиру Бімстер Роял (витримана Гауда) з Голандії.

Спробували і знаменитий Пажський сир, виготовлений з овечого молока на острові Паг (Хорватія), сири з прянощами. Перероблені сири були представлені плавленим сиром з грибами, копченим та копченими сирними спагеті. Найбільше різних вражень виникло від дегустації сиру Дорблю з голубою пліснявою Penicillium roqueforti. Не всім сподобався його гострий смак і специфічний аромат. Хай там як, органолептична оцінка якості – річ досить суб’єктивна. Головне в іншому: заняття пройшло динамічно і цікаво, збагатило новими знаннями, уміннями, відчуттями. Студенти і викладач задоволені.