НОВИНИ

12.03.2021

Масляну святкували – сонце восхваляли

В Україні останній тиждень перед Великим постом традиційно називали Сирним, Сиропустом, Пущенням, Запустами, Заговинами, Колодієм, Колодкою, а ще - Масницею або Масляною. Перед початком посту родини намагалися використати всі продукти зі своїх запасів, які б за тривалий піст зіпсувалися.

Яйця, молоко та жири були серед тої їжі, від якої у піст відмовлялися, тож слід було з них приготувати якісь страви.

Для цього ідеально підходили млинці, адже потрібно було лише додати до цих продуктів трохи борошна.

Давно відомий звичай святкувати Масляну з приготуванням та поїданням млинців, вареників та галушок. Поширена думка, що круглий млинець був символом сонця. Тому, нібито і робили їх, коли бог сонця відвойовував світло і тепло. А про вареники говорять, що вони схожі на місяць і є символом жінки та роду.

Сьогодні наші учні, студенти, педагогічні працівники та співробітники традиційно відзначали свято Масляної пригощанням млинцями та галушками.

Під керівництвом майстра виробничого навчання Грищенко Алли Михайлівни учні приготували галушки класичні зі сметаною, з сиром, з твердим сиром, з салом та цибулею, золотаві млинці з курагою та бананами, рожеві млинці з повидлом, зелені з укропом, зеленою цибулею та яйцем, шоколадні з сиром, класичні білі з смаженими грибами й цибулею та млинці-мережка.

Вітаємо усіх зі святом Масляної, бажаємо весни, тепла та сонця!

Пошук в новинах
Архіви

Чернігівський кооперативний фаховий коледж
Чернігівської облспоживспілки
14000, м. Чернігів, вул. Музейна, 3.
Тел.: (0462) 645-970, (0462) 778-582
E-mail: info@kooptex.org