НОВИНИ

09.11.2022

Українська – мова Перемоги!

9 листопада відзначається День української писемності та мови. Сьогодні це свято особливо важливе, адже війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності.

У коледжі пройшов тижневий марафон #Mova, приурочений до Дня української писемності та мови. Щодня ми всі разом працювали: згадували правила, які допомогли впоратися з написанням Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності. Розв’язували цікаві завдання, дізнавалися несподівані факти про нашу мову. Ми ще раз впевнилися, що солов’їна дуже колоритна. Мабуть, в житті не існує ситуацій, які не можна було б описати українськими прислів’ями, приказками. Часто влучні й мудрі українські вислови несуть у собі досвід поколінь і допомагають по-філософськи дивитися на світ.

Щодня з 2 до 9 листопада на сторінці коледжу у Фейсбуці публікувалися дописи з опитуваннями або завданнями, що стосувалися української мови. Всі охочі мали змогу пригадати основні правила правопису; фразеологізми; антоніми й синоніми; поскладати паліндроми; навчитися правильно наголошувати слова та позбутися росіянізмів. Долучилися і викладачі, і батьки.

9 листопада, в День української писемності та мови, оголошено найкращих знавців солов’їної. Ними стали:

Альона Кужельна (Юр-21)

Русаліна Кряж (Юр-21)

Еліна Домоцька (Юр-11)

Софія Вялько (Кух-11)

Марина Сенич (Юр-11)

Стефанія Зінковець (Юр-11)

Карина Сивенко (Юр-11)

Вікторія Ананченко (Юр-11)

Тарас Міщенко (Юр-11)

Та головне, що ми всі разом ще раз переконалися в тому, яка неймовірна наша рідна українськамова!

Студенти, учні та викладачі одночасно зі всією державою писали Радіодиктант. Це була наша спроба сказати самим собі, що слова мають силу. Ми віримо в силу слова!

Цьогорічний диктант — це перш за все українська акція єднання в цей непростий для нас час.

Пам’ятаймо — історія нині не просто переписується — вона переписується українською мовою! Переможемо разом!


Чернігівський кооперативний фаховий коледж
Чернігівської облспоживспілки
14000, м. Чернігів, вул. Музейна, 3.
Тел.: (0462) 645-970, (0462) 778-582
E-mail: info@kooptex.org