НОВИНИ

21.02.2023

Є солов'їна - є Україна!

Сьогодні, 21 лютого 2023 року, відзначається Міжнародний день рідної мови. Основною метою цього дня є підтримання самобутності та важливості рідної мови для народу.

З ініціативи студентів коледжу до урочистої дати народився флешмоб "Пароль: "Паляниця". Паляниця - наше національне слово-пароль, та не лише воно. У мові ціла низка потайслів та ознак, за допомогою яких українці вирізняють одне одного.

Протягом декількох днів учасники флешмобу згадували найулюбленіші українські слова, ділилися своїми спогадами про те, за яких обставин ці слова потрапили до вжитку.

Різноманітність слів, згаданих у флешмобі, переконує в найголовнішому: українська мова цікава, вона надихає. Надихає на гортання словника, на читання, на спогади, на звитягу.

Українська мова – це мова дитинства і мова досвіду, це мова відкриттів, мова досягнень і почуттів, мова книжки і мова пісні, мова роботи і мова творчості, мова-натхнення, мова-виклик і мова-любов. А найголовніше - це мова Перемоги!

Тож у Міжнародний день рідної мови хочеться побажати, щоб у житті не бракувало приводів для чудових слів. Нехай їх буде якомога більше!

Пошук в новинах
Архіви

Чернігівський кооперативний фаховий коледж
Чернігівської облспоживспілки
14000, м. Чернігів, вул. Музейна, 3.
Тел.: (0462) 645-970, (0462) 778-582
E-mail: info@kooptex.org