Історична довідка

Історія розвитку Чернігівського кооперативного фахового коледжу:
від створення до сьогодення

Історична довідка

У період НЕПУ (1921-1928 р.р.) в Північному Лівобережжі набувають розвитку різні види кооперації, в тому числі і споживча кооперація. Здійснюється реорганізація споживчих товариств, що потребує налагодження системи підготовки кадрів.

В Газеті «Красное знамя» від квітня 1922 року в статті «Кооперативний технікум» відображено, що «15 березня 1922 року Губспілка заключає договір з Губпрофосвітою, згідно якому існуючий на той час Чернігівській соціально-економічний технікум був перетворений в кооперативний технікум і перейшов на утримання Губспілки». З цього моменту починається історія технікуму.

Місце знаходження технікуму в перші місяці його роботи не відоме, але відповідно до листа Чернігівського Губерніального Відділу Місцевого господарства узнаємо, що з 19 квітня 1922 року за технікумом було закріплено будинок на вулиці Леніна під № 29 колишньої торгової школи (нині вулиця Гонча і Шевченко, тобто на їх перехресті).

В березні 1923 року Народний комісаріат освіти разом з Головпрофосвітою приймають постанову про відкриття профшкіл торгово-промислового типу для підготовки кваліфікованого робітника. Про реорганізацію кооперативного технікуму в торгово-промислову школу розглядають на засіданні Колегії Губпрофосвіти. Таким чином, технікум працював з лютого-березня 1922року по листопад 1924року. За період 1922-1924 роки випуску фахівців не було.

22 листопада 1932 року кооперативний технікум у складі комбінату кооперативної освіти був переведений в м. Конотоп Чернігівської області. Власного навчального приміщення технікум не мав, орендував приміщення у Конотопського аграрно-економічного технікуму за адресою м. Конотоп, вулиця Червона № 10. Було всього 5 аудиторій для 17 груп комбінату, тому студенти вчилися вечором в приміщеннях інших шкіл.

21 серпня 1951 року облспоживспілка технікуму виділила приміщення (будинок) за адресою: місто Чернігів, вулиця Попудренко 59 (зараз це проспект Перемоги № 95)

З 1 вересня 1951 року на посаду директора технікуму було призначено Панченка Василя Пилиповича. Навчальні заняття почалися з 1 жовтня 1951 року. В вересні місяці здійснювалась підготовка навчального корпусу для занять зі студентами. Всі мешканці, які проживали в будинку повинні були звільнити кімнати для підготовки квартир для викладачів і кімнат гуртожитку для учнів. Були звільнені кімнати на 3-ому поверсі під навчальні аудиторії, а також для проведення вступних іспитів з абітурієнтами.

Усі викладачі і учні були прописані в будинку технікуму.

У 1953 році було відкрито заочне відділення з підготовки фахівців для Чернігівської, Київської, Полтавської, Житомирської, Сумської та Харківської областей. Перший післявоєнний випуск спеціалістів відбувся у 1954 році у кількості 373 студенти. В 1960 році було призупинено діяльність дворічної торгово-кооперативної школи Центроспілки (1954-1960рр ) і кількість учнів зменшилась.

З вересня 1959 року здійснено великий обсяг роботи по будівництву нового гуртожитку в центрі міста Чернігіва по вулиці Горького 32. У 1961 році облспоживспілка побудувала і здала в експлуатацію гуртожиток на 500 місць, який став другим рідним домом для учнів. З покращенням житлово-побутових умов студентів виникла потреба покращення умов навчання.

В технікумі почали працювати над питанням будівництва нового корпусу для підготовки фахівців хлібопекарного виробництва. А вже в січні 1971 року введено в експлуатацію новий корпус.

З цього моменту починається нове становлення технікуму, зміцнення його матеріальної бази, удосконалюється організація навчально-виховного процесу.

В 1997 році відбулася реорганізація кооперативного училища і технікум почав готувати майбутніх кухарів і продавців. У 1999 році відкрита нова спеціальність у галузі права - «Правознавство». У 2015 році технікум мав ліцензії на підготовку студентів за 4 спеціальностями (обсяг – 225 (денне), 85 (заочне) осіб та ліцензію на підготовку кваліфікованих робітників за 9 робітничими професіями (обсяг – 250 осіб).

29 листопада 2016 року рішенням трудового колективу, виконуючи норми закону України «Про вищу освіту», технікум було перейменовано в коледж.

В 2018 році коледж отримав ліцензію на право підготовки кваліфікованих робітників за професією «Майстер ресторанного обслуговування», а в 2019 році успішно пройшов атестацію з цієї професії.

18 березня 2021 року на вимогу Закону України "Про фахову передвищу освіту" Чернігівський кооперативний коледж було перейменовано в Чернігівський кооперативний фаховий коледж.

Пошук в новинах
Архіви

Чернігівський кооперативний фаховий коледж
Чернігівської облспоживспілки
14000, м. Чернігів, вул. Музейна, 3.
Тел.: (0462) 645-970, (0462) 778-582
E-mail: info@kooptex.org