НОВИНИ

16.05.2023

Професія Кухар – актуальна в усі часи

На початку травня в Чернігівському кооперативному фаховому коледжі Чернігівської облспоживспілки проходила державна кваліфікаційна атестація на отримання робітничої професії 5122 Кухар за кваліфікацією 4-го розряду.

Державний іспит проводився на базах практики – кращих підприємствах ресторанного господарства нашого міста. Це – ресторани «Старий Чернігів», «М’ясо і вино», «Салобіє», кафе «Українське підпілля», «Шарлотка».

Як зазначила голова кваліфікаційної комісії Ольга ГОНЧАРОВА, професія Кухар – затребувана та перспективна. У цій справі головне – талант, почуття смаку та фантазія.

Під час державної атестації майбутні кухарі мали можливість показати свої практичні вміння та навички з обраної професії. Всі вони успішно справились зі своїми завданнями та отримали гарні оцінки. Наші випускники продемонстрували належні знання, високі професійні уміння й навички з технології приготування кулінарної продукції; кваліфікаційній комісії були представлені цікаві страви з дотриманням сучасних вимог щодо подачі та оформлення. Так, Коваленко Ірина презентувала салат «Шуба» з лососем і авокадо, ковбаски з телятини з картоплею по-селянськи та соусом сацебелі; на десерт був представлений мільфей (кремовий слайс) – французький десерт з лохиною. Меліхова Аліна приготувала салат грецький з баклажанами та хлібними чіпсами, стейк з індички, який подала з гратеном із картопляних слайсів та грушевим соусом. На десерт випускниця презентувала сирники з вершковим соусом та полуницями. Сирники оздобила цукровим мереживом з карамелі, й начебто проста страва заграла зовсім по-новому!

Попсуй Станіслав приготував закуску з баклажанів, м’ясний стейк під грибним соусом, на десерт – шоколадний фондан з морозивом. Губар Костянтин представив кваліфікаційній комісії салат «Цезар», стейк зі свинини з печерицями на грилі, яблучний мус. Ткаченко Сергій приготував шурпу з телятиною, м’ясні медальйони з кораловими чіпсами, бельгійські вафлі з морозивом і фруктами. Хлопці презентували свої основні страви на спеціальних керамічних дошках, що зберігають температуру їх подачі тривалий час.


Чернігівський кооперативний фаховий коледж
Чернігівської облспоживспілки
14000, м. Чернігів, вул. Музейна, 3.
Тел.: (0462) 645-970, (0462) 778-582
E-mail: info@kooptex.org